Popularyzacja nauki


Popularyzacja nauki

Popularyzacja nauki i komercjalizacja wiedzy stanowią główny obszar mojej fotograficznej aktywności zawodowej. Są specjalizacją, a zarazem największą życiową pasją i niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Świat nauki i wiedzy jest fascynującym obszarem, wymagającym ciągłego odkrywania. Zjawiska zachodzące w przyrodzie charakteryzuje dynamika, zmienność i ruch. Chęć zrozumienia tych skomplikowanych procesów, wiąże się z bezustanną pracą badaczy. Głód wiedzy niemal zmusza naukowców do zadawania nowych pytań i szukania na nie odpowiedzi. Rozciąga obszar ich działania na cały świat. Nie uznaje żadnych ograniczeń.

Odnalezienie się w tym, dla wielu abstrakcyjnym środowisku, wymaga ode mnie umiejętności interdyscyplinarnego myślenia, nieprzeciętnej wyobraźni i niezaspokojonej ciekawości wszechświata. Dzięki tym cechom, potrafię przy pomocy obrazu opisać ścisłe, specjalistyczne a nawet czysto teoretyczne zagadnienia, ułatwiając w ten sposób zrozumienie wielu skomplikowanych zjawisk osobom spoza świata nauki.

Popularyzacja nauki - Loboratorium

Popularyzacja nauki – Fotografia

Podstawowym celem mojej pracy jest upowszechnianie specjalistycznej wiedzy i osiągnięć nauki. Moim zamiarem jest przybliżenie odbiorcom sylwetek naukowców oraz ich życiowego dorobku – zaprezentowanie badań i przeprowadzanych eksperymentów. Nauka nie zna granic, a samych naukowców ogranicza jedynie wyobraźnia. Moje działania popularyzujące służą pobudzeniu ludzkiej ciekawości i rozbudzeniu ich dociekliwości w chęci zrozumienia otaczającego świata.

Fotografie, które realizuję mają również na celu pokazanie społeczeństwu firm i instytucji wprowadzających innowacje- komercjalizacja wiedzy.

Moją główną specjalizacją jest przedstawianie w plastyczny sposób skomplikowanych zagadnień z obszaru chemii, fizyki, medycyny, biologii i badań kosmosu. Fotografuję osiągnięcia biologów, biomedyków, biocybernetyków, chemików, inżynierów środowiska czy archeologów. Ukazuję dokonania technologów, elektroników i informatyków. W obszarze mojej działalności znajdują się także: mechatronika, agrofizyka, ekohydrologia, biochemia, biofizyka i medycyna doświadczalna. Ukazuję zdobycze świata botaniki i genetyki, farmakologii oraz immunologii. Upowszechniam dorobek badaczy kosmosu, specjalistów od badań molekularnych i fizyki jądrowej. Zakres moich działań jest niemalże nieograniczony.
qwerty

! Popularyzacja nauki i fotografie z nią związane realizuję głównie na potrzeby:

 • publikacji w mediach papierowych – do katalogów, informatorów, materiałów reklamowych. Także w ramach projektów Unii Europejskiej,
 • publikacji w mediach elektronicznych,
 • instytucji naukowych i laboratoriów,
 • centrów naukowo-produkcyjnych,
 • firm wdrażających nowe technologie,
 • podmiotów komunikujących biznes z nauką,
 • spin offów.

! Realizuję sesje, przedstawiające w unikatowy sposób:

 • naukowców,
 • eksperymenty,
 • badania,
 • laboratoria,
 • aparaturę.

 

Wykonuję również zdjęcia dokumentalne z konferencji, targów oraz pikników naukowych.

Dzięki moim zdjęciom, publikacje realizowane w ramach poszczególnych badań, nabierają indywidualnego, osobistego charakteru. W swojej pracy ukazuję dokonania konkretnych badaczy, podkreślając ich podmiotowość.

Moje fotografie wzbogacają przekaz o unikatowy materiał wizualny, realizowany w profesjonalny sposób na najwyższym poziomie, z pomysłem i wyobraźnią.

2162a-1

udział w projektach:

NOBLESSE: Instytut Chemii Fizycznej PAN,
ATLAB: Instytut Nauk Geologicznych PAN,
EAgLE: Instytut Fizyki PAN

współpraca z:

nauka1_fnp1 nauka2_ichfm1 nauka3_logonencki1 nauka4_ingpanlogo nauka5_ncbj1 nauka6_cbk1 nauka7_slcj1

nauka8_plazma1 nauka9_if2 nauka10_geom1 nauka11_uniw1 nauka12_poli1 nauka13_aon nauka14_wfmini

nauka15_klubstypendystow_logo1 media15_pwn1 media13_alphag1 media8_pap1 media5_typologo media1_newsweeklogo media2_focusmini

nauka_ibbl nauka_ipptl nauka_ppl nauka_sggwl nauka_ujl nauka_umcsl wbe

nauka_umkl1 nauka_uml nauka_wbugl nauka_wumlnauka_umgl

wystawy:

Otwarcie I linii Metra- 2009r.,
Ja w Twoim obiektywie- 2010r.,
Miasto Moje- 2012r.,
Naukowcy, Laboratoria, Eksperymenty- 2014r.

 Zapraszam do obejrzenia galerii „popularyzacja nauki” w moim wykonaniu

Fotografia nauki - wiedza naukowa

Ja pracuję siedem dni w tygodniu; moja wyobraźnia i kreatywność na okrągło. Warto to wykorzystać!

szybki kontakt do mnie:
Grzegorz Krzyżewski

kom.: +48 602861707
e-mail: indywidualista@interia.pl